🥇 Xalqaro innovatsion universitet talabasi “Universiada” sport musobaqalarining "Dzyudo" bo'yicha viloyat bosqichida 1️⃣- o'rinni qo'lga kiritdi
🥋 Joriy yilning 21-yanvar kuni Qarshi davlat universitetida Oliy taʼlim muassasalari talabalari oʻrtasida “Universiada” sport musobaqalarining "Dzyudo" bo'yicha viloyat bosqichi bo'lib o'tdi.
👍 Mazkur musobaqada Xalqaro innovatsion universitet "Pedagogika va iqtisodiyot" fakulteti talabasi JM-24-01K guruh talabasi Kuchimova Marjona 78kg vazn toifasida g‘oliblikni qo‘lga kiritib, Respublika final bosqichiga yo‘llanmani qo‘lga kiritdi.

• 21 января 2025 г. 14:55
🥇 Студентка Международного инновационного университета заняла 1️⃣ место на региональном этапе спортивных соревнований Универсиады по «Дзюдо»
🥋 21 января текущего года в Каршинском государственном университете прошел областной этап спортивных соревнований «Универсиада» среди студентов высших учебных заведений по виду спорта «Дзюдо».
👍 В этих соревнованиях студентка факультета «Педагогика и экономика» Международного инновационного университета Маржона Кучимова одержала победу в весовой категории 78 кг и вышла в республиканский финал.