🥇 Xalqaro innovatsion universitet jamoasi “Universiada” sport musobaqalarining "Voleybol" bo'yicha viloyat bosqichida I-o'rinni qo'lga kiritdi
🏐 Joriy yilning 9-yanvar kuni Qarshi Olimpiya va paralimpiya zaxiralari kollejida Oliy taʼlim muassasalari talabalari oʻrtasida “Universiada” sport musobaqalarining "Voleybol" bo'yicha viloyat bosqichi bo'lib o'tdi.
👍 Keskin va shiddatli kurashlar ostida bellashuvlarda Xalqaro innovatsion universitet jamoasi(o'g'il bolalar) barcha raqiblarini mag‘lubiyatga uchratib, g‘oliblikni qo‘lga kiritdi va respublika final bosqichiga yo‘llanmani qo‘lga kiritdi.
🏆 G'oliblar va barcha ishtirokchilarga kelajakda yanada katta yutuqlarni tilab qolamiz! Bu kabi musobaqalar nafaqat jismoniy, balki ruhiy jihatdan ham o'zgarishlarga olib kelib, sportni yanada keng tarqatishga yordam beradi.

🥇 Сборная команда Международного инновационного университета заняла 1 место на региональном этапе спортивных соревнований Универсиады по «Волейболу»
🏐 9 января текущего года в Каршинском колледже олимпийского и паралимпийского резерва прошел областной этап спортивных соревнований «Универсиада» по виду спорта «Волейбол» среди студентов высших учебных заведений.
👍 В упорной и напряженной борьбе команда Международного инновационного университета (юноши) победила всех своих соперников, стала чемпионом и вышла в финал республиканского первенства.
🏆 Желаем победителям и всем участникам еще больших успехов в будущем! Подобные соревнования вносят изменения не только в физическое, но и в психологическое состояние, способствуя более широкому распространению этого вида спорта.