🥇 Xalqaro innovatsion universitet jamoasi “Universiada” sport musobaqalarining "Voleybol" bo'yicha viloyat bosqichida I-o'rinni qo'lga kiritdi
🏐 Joriy yilning 9-yanvar kuni Qarshi Olimpiya va paralimpiya zaxiralari kollejida Oliy taʼlim muassasalari talabalari oʻrtasida “Universiada” sport musobaqalarining "Voleybol" bo'yicha viloyat bosqichi bo'lib o'tdi.
👍 Keskin va shiddatli kurashlar ostida bellashuvlarda Xalqaro innovatsion universitet jamoasi(o'g'il bolalar) barcha raqiblarini mag‘lubiyatga uchratib, g‘oliblikni qo‘lga kiritdi va respublika final bosqichiga yo‘llanmani qo‘lga kiritdi.
🏆 G'oliblar va barcha ishtirokchilarga kelajakda yanada katta yutuqlarni tilab qolamiz! Bu kabi musobaqalar nafaqat jismoniy, balki ruhiy jihatdan ham o'zgarishlarga olib kelib, sportni yanada keng tarqatishga yordam beradi.

🥇 The International Innovative University Team Won 1st Place at the Regional Stage of the Universiade Sports Competition in Volleyball
🏐 On January 9 of this year, the regional stage of the Universiade sports competition in Volleyball among students of higher education institutions was held at the Karshi College of Olympic and Paralympic Reserves.
👍 In the fierce and fierce competition, the International Innovative University Team (boys) defeated all its rivals, won the championship and qualified for the republican final stage.
🏆 We wish the winners and all participants even greater success in the future! Such competitions bring not only physical, but also mental changes, and help to spread sports more widely.