👍Bugun Хalqaro innovatsion universiteti rektori Umidjon Ortiqov, Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektor Feruza Rajabova, Pedagogika va iqtisodiyot fakulteti yoshlar bilan ishlash boʻyicha dekan oʻrinbosari Gʻiyosiddin Safarov Talabalar turar joyida yashovchi talabalar xolidan xabar oldilar.
🟦Talabalarning yashash sharoitlari oʻrganildi. Ular bilan muloqot davomida boʻsh vaqtni mazmunli oʻtkazish boʻyicha tavsiyalar berildi.
🟦Talabalik masʼuliyati, ilm sirlarini puxta egallashning afzalliklariga alohida toʻxtaldi va shu o’rinda yongʻin xavfsizligi qoidalari, unga rioya qilish talablari tushuntirildi.

👍Today, the rector of the International Innovation University Umidjon Artikov, the first vice-rector for youth affairs and spiritual and educational affairs Feruza Rajabova, the deputy dean for work with youth of the Faculty of Pedagogy and Economics Giyosiddin Safarov received information from the students living in the student residence.
The living conditions of the students were studied. During the dialogue with them, recommendations were made on meaningful spending of free time.
Student responsibility, the benefits of mastering the secrets of science were emphasized, and fire safety rules and requirements for compliance were explained.