🎓 Xalqaro innovatsion universitet Xalqaro hamkorlik, ilmiy va innovatsiyalar bo'yicha prorektor S.Nigmatjonov, Xalqaro hamkorlik bo'limi boshlig'i A.Mamatqulovlar Qozog‘iston Respublikasining Olmota shahrida joylashgan, jahon reytingida TOP-200 talikka kiruvchi nufuzli Al-Farobiy nomidagi Qozog‘iston milliy universitetiga tashrif buyurishdi.
📝 Tashrif davomida har ikki universitet faoliyati va xalqaro hamkorlik aloqalari to'g'risida muzokaralar olib borilib, talabalar almashinuvi, professor-o'qituvchilarning malaka oshirish dasturlarini yo‘lga qo‘yish borasida o‘zaro anglashuv memorandumi imzolanishi kelishib olindi.
✅ Bu kabi hamkorlik aloqalari universitetimizning xalqaro maydondagi o‘rnini yanada mustahkamlashga xizmat qiladi!

🎓 Проректор по международному сотрудничеству, науке и инновациям Международного инновационного университета С. Нигматжонов, начальник управления международного сотрудничества А. Маматкулов посетили престижный Казахский национальный университет имени аль-Фараби, расположенный в г. Алматы, Республика Казахстан, входящий в ТОП-200 мирового рейтинга.
📝 В ходе визита были проведены переговоры по вопросам деятельности обоих вузов и международного сотрудничества, а также достигнута договоренность о подписании меморандума о взаимопонимании по обмену студентами и созданию программ повышения квалификации профессорско-преподавательского состава.
✅ Такие отношения сотрудничества еще больше укрепят позиции нашего университета на международной арене!