🔥 Ma’lumki, joriy yilning 10-13-dekabr kunlari Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi tomonidan Qarshi shahrida oliy taʼlim muassasalari talabalari oʻrtasida “Besh tashabbus olimpiadasi” sport musobaqalarining respublika final bosqichi boʻlib oʻtdi.
🏫 Mazkur tadbir davomida vazirlik Axborot xizmati bilan yaqindan hamkorlik oʻrnatib, matnli, foto va video materiallarni tayyorlash, intervyular tashkil etish, ularni ommaviy axborot vositalari hamda vazirlikning rasmiy manbalarida yuqori saviyada yoritishda oʻz hissasini qoʻshganligi uchun Xalqaro innovatsion universitet Matbuot kotibi A.Uralov Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vaziri tomonidan imzolangan tashakkurnoma bilan taqdirlandi.

🔥 As is known, on December 10-13 of this year, the Ministry of Higher Education, Science and Innovations held the republican final stage of the "Five Initiatives Olympics" sports competition among students of higher education institutions in the city of Karshi.
🏫 During this event, the Ministry established close cooperation with the Information Service, prepared text, photo and video materials, organized interviews, and contributed to their high-quality coverage in the media and official sources of the Ministry. The Press Secretary of the International Innovation University A.Uralov was awarded a letter of thanks signed by the Minister of Higher Education, Science and Innovations.