Xalqaro innovatsion universitet "Talabalar turar joyi" A-blokda universitet rahbariyati bilan talaba-yoshlar o'rtasida navbatdagi uchrashuvi bo'lib o'tdi
🔆 Uchrashuvda Xotin-qizlar masalalari bo'yicha rektor maslahatchisi N.Qurbonova va "Xorijiy filologiya" kafedrasi o'qituvchisi G.Meyliyeva hamda talaba-yoshlar ishtirok etishdi.
📚Suhbat jarayonida talabalarga bir qator muhim masalalar bo‘yicha tushuntirishlar berildi. Jumladan, universitetning odob-axloq kodeksi va talabalar tomonidan xonalarni toza va ozoda saqlash talablariga alohida e’tibor qaratildi.
📌 Shuningdek, kuz-qish mavsumiga tayyorgarlik masalalari muhokama qilindi. Har bir talaba bilan alohida suhbat o‘tkazilib, ularning fikr va takliflari tinglandi. Muloqot davomida talabalarga sharoitlarni yaxshilash, umumiy tartibni saqlash va xavfsizlikni ta’minlash bo‘yicha tavsiyalar berildi.

The next meeting between the university administration and students was held in the A-block of the International Innovative University "Student Dormitory"
🔆 The meeting was attended by the Rector's Advisor for Women's Affairs N.Kurbanova and the teacher of the "Foreign Philology" department G.Meyliyeva, as well as students.
📚During the conversation, explanations were given to the students on a number of important issues. In particular, special attention was paid to the university's code of ethics and the requirements for students to keep their rooms clean and tidy.
📌 Also, issues of preparation for the autumn-winter season were discussed. A separate conversation was held with each student, and their opinions and suggestions were listened to. During the conversation, recommendations were given to the students on improving conditions, maintaining general order, and ensuring security.