Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining “Oʻzbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil etilganligining 33-yilligi hamda Vatan himoyachilari kuni bayramiga tayyorgarlik koʻrish va uni yuqori saviyada oʻtkazish toʻgʻrisida”gi 2024-yil 12-dekabrdagi F-62-sonli farmoyishiga muvofiq, joriy yilning 10-yanvar kuni Xalqaro innovatsion universitet "Oʼzbek filologiyasi va jurnalistika" kafedrasi oʼqituvchisi N.Xamidova tashabbusi bilan o'ziga biriktirilgan quruh talabalari ishtirokida Qarshi shahridagi "Vatanparvarlar bog'i"ga sayohat tashkil etildi.
Ushbu sayohat maqsadi talaba-yoshlarda vatanparvarlik ruhini shakillantirish, milliy qadriyatlarni hurmat qilish va tarixiy yodgorliklar bilan tanishtirishdan iborat edi.
Sayohat davomida talabalar nafaqat bog' hududidan joy olgan harbiy eksponatlar bilan tanishish imkoniga ega bo'ldilar, balki, Ona Vatanimiz mustaqilligi uchun kurashgan buyuk ajdodlarimiz, mard va jasur og'lonlarimizning unutilmas jasorati haqida ham fikr almashish imkoniga ega bo'ldilar.

In accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan No. F-62 dated December 12, 2024 “On preparations for the celebration of the 33rd anniversary of the establishment of the Armed Forces of the Republic of Uzbekistan and the Day of Defenders of the Fatherland and its holding at a high level”, on January 10 of this year, at the initiative of N. Khamidova, a teacher of the Department of "Uzbek Philology and Journalism" of the International Innovative University, a trip was organized to the "Patriots' Park" in the city of Karshi with the participation of students of her group.
The purpose of this trip was to form a spirit of patriotism in students and youth, respect for national values, and familiarize them with historical monuments.
During the trip, the students not only had the opportunity to get acquainted with the military exhibits located in the park, but also had the opportunity to exchange views on the unforgettable courage of our great ancestors, brave and courageous men who fought for the independence of our Motherland.