Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining “Oʻzbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil etilganligining 33-yilligi hamda Vatan himoyachilari kuni bayramiga tayyorgarlik koʻrish va uni yuqori saviyada oʻtkazish toʻgʻrisida”gi 2024-yil 12-dekabrdagi F-62-sonli farmoyishiga muvofiq, joriy yilning 10-yanvar kuni Xalqaro innovatsion universitet "Oʼzbek filologiyasi va jurnalistika" kafedrasi oʼqituvchisi N.Xamidova tashabbusi bilan o'ziga biriktirilgan quruh talabalari ishtirokida Qarshi shahridagi "Vatanparvarlar bog'i"ga sayohat tashkil etildi.
Ushbu sayohat maqsadi talaba-yoshlarda vatanparvarlik ruhini shakillantirish, milliy qadriyatlarni hurmat qilish va tarixiy yodgorliklar bilan tanishtirishdan iborat edi.
Sayohat davomida talabalar nafaqat bog' hududidan joy olgan harbiy eksponatlar bilan tanishish imkoniga ega bo'ldilar, balki, Ona Vatanimiz mustaqilligi uchun kurashgan buyuk ajdodlarimiz, mard va jasur og'lonlarimizning unutilmas jasorati haqida ham fikr almashish imkoniga ega bo'ldilar.

Узбекистон Республикаси Президентин «Узбекистон Республикаси Куролли Кучлари ташкил етилганлигининг 33-йиллиги хамда Ватан химоячилари куни байрамига тайёргарлик ко`риш ва уни юкори савияда отказиш то`грисида»ги 2024 год 12 декабря F-62-сонли фармойишига мувофик, джорий йилнинг 10 января куни Халкаро инновационный университет "Узбекская филология и журналистика" кафедраси окитувчиси Н.Хамидова ташаббуси билан озигa бириктирилган курух талабалари иштирокида Карши шахридаги «Ватанпарварлар боги»га сайохат ташкил етилди.
Ушбу сайохат максади талаба-йошларда ватанпарварлик рухини шакиллантириш, миллий кадриятларни хурмат килиш ва тариксий йодгорликлар билан таништиришдан иборат эди.
Сайохат давомида талабалар нафакат бог' худудидан джой олган харбий экспонатлар билан танишиш имконига эга бо'лдилар, балки, Она Ватанимиз мустакиллиги учун курашган буюк айдодларимиз, мард ва джасур ог'лонларимизнинг неутилмас джасорати хакида хам фикр алмашиш imkoniga ega bo'ldilar.