Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining “Oʻzbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil etilganligining 33-yilligi hamda Vatan himoyachilari kuni bayramiga tayyorgarlik koʻrish va uni yuqori saviyada oʻtkazish toʻgʻrisida”gi 2024-yil 12-dekabrdagi F-62-sonli farmoyishiga muvofiq, joriy yilning 14-yanvar kuni Xalqaro innovatsion universitet "Ijtimoiy-gumanitar fanlar" kafedrasi oʼqituvchilari Murabbiy Sh.Sharifov, S.Beknazarov tashabbusi bilan o'ziga biriktirilgan quruh talabalari ishtirokida Qarshi shahridagi "Vatanparvarlar bog'i"ga sayohat tashkil etildi.
Ushbu sayohat maqsadi talaba-yoshlarda vatanparvarlik ruhini shakillantirish, milliy qadriyatlarni hurmat qilish va tarixiy yodgorliklar bilan tanishtirishdan iborat edi.
Sayohat davomida talabalar nafaqat bog' hududidan joy olgan harbiy eksponatlar bilan tanishish imkoniga ega bo'ldilar, balki, Ona Vatanimiz mustaqilligi uchun kurashgan buyuk ajdodlarimiz, mard va jasur og'lonlarimizning unutilmas jasorati haqida ham fikr almashish imkoniga ega bo'ldilar.

• 24 января 2025 г. 11:48
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан от 12 декабря 2024 года № Ф-62 «О подготовке и проведении на высоком уровне празднования 33-й годовщины образования Вооруженных Сил Республики Узбекистан и Дня независимости Республики Узбекистан» День защитников Отечества» 14 января текущего года состоялась Международная инновационная По инициативе преподавателей кафедры «Социально-гуманитарные науки» университета Мурабия Ш. Шарифова и С. Бекназарова была организована поездка в г. «Парк патриотов» в городе Карши с участием учащихся прикрепленной группы.
Целью данной поездки было воспитание у учащихся чувства патриотизма, уважения к национальным ценностям, знакомство с историческими памятниками.
Во время поездки студенты не только имели возможность ознакомиться с военными экспонатами, расположенными в парке, но и имели возможность обменяться мнениями о незабываемом мужестве наших великих предков, храбрых и отважных людей, сражавшихся за независимость наша Родина.