🥇 Xabar berganimizdek, Xalqaro innovatsion universitet talabasi Kuchimova Marjona dzyudo bo'yicha kattalar o'rtasidagi O'zbekiston chempionatida oltin medalni qo'lga kiritgan edi
💫 Shu munosabat bilan, bugun, universitetimizda taqdirlash marosimi bo'lib o'tdi. Marjonaning yutug'i universitetning faxri bo'lib, bu muvaffaqiyatni nishonlash uchun taqdirlash tadbiri tashkil etildi. Taqdirlash marosimida universitet rahbariyati, professor-o'qituvchilar va talaba-yoshlar ishtirok etishdi.
👍 Tadbirda Xalqaro innovatsion universitet rektori A.Mallayev so'zga chiqib, Marjonaning ushbu yutug'ini yuksak baholadi va sportdagi muvaffaqiyatlari orqali universitetning shu sohadagi ulkan salohiyatini namoyon etganini, nafaqat sportdagi yutug'lari, balki o'zining mehnatsevarligi, qat'iyati va halolligi bilan ham barcha yosh sportchilarga o'rnak bo'lishi kerakligini ta'kidladi.
✅ Shundan so'ng, Xalqaro innovatsion universitet ta'sischisi Q.Mamataliyev tomonidan Marjonaga va murabbiyiga qimmatbaho sovg'alar(muzlatgich, televizor) taqdim etildi. Bu sovg'alar uni kelajakdagi muvaffaqiyatlari uchun yanada rag'batlantirish maqsadida berildi. Marjonaning ushbu yutug'i universitetning sport sohasidagi muvaffaqiyatlarini yana bir bor isbotladi va kelajakda ham yosh sportchilarni tayyorlashda ilhom manbai bo'lishi kutilmoqda.

🥇 As we reported, Kuchimova Marjona, a student of the International Innovation University, won the gold medal at the Uzbekistan Judo Championship among adults.
💫 In this regard, today, an awarding ceremony was held at our university. Marjona's achievement is a source of pride for the university and an award ceremony was organized to celebrate this achievement. University management, professors and teachers and students took part in the awarding ceremony.
👍 Speaking at the event, Rector of the International Innovation University A. Mallayev highly appreciated this achievement of Marjona and that through her success in sports, she demonstrated the great potential of the university in this field, not only her achievements in sports, but also her hard work, determination and honesty. and emphasized that he should be an example to all young athletes.
✅ After that, the founder of the International Innovation University Q. Mamataliyev presented Marjona and her coach with valuable gifts (refrigerator, television). These gifts were given to further encourage him for his future success. This achievement of Marjona once again proved the success of the university in the field of sports and is expected to be a source of inspiration in training young athletes in the future.