🌿 2024-yilning 16-mart kuni Xalqaro innovatsion universitet Volontyorlik guruhlari O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2024-yil 12-martdagi “O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2024-yil 6-martdagi 137-F-son Farmoyishiga muvofiq joriy yilning 16-18-mart kunlari “Obod va fayzli mahalla-yurt ko‘rki” shiori ostida umumxalq xayriya hasharini o‘tkazish to‘g‘risida”gi 03/42-726-sonli xatiga asosan Qarshi shahar “Eski Anhor” MFY hududi hamda mahalladagi yolg‘iz yashovchi keksalar xonadonlarini obodonlashtirishga va tozalik ishlariga ko‘maklashdi.
🌿 Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 15-martdagi “Nuroniylarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash, ularning turmush darajasini oshirishga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risidagi”gi PQ-167-sonli qarorining 11 (3)-bandida O‘zgalarning parvarishiga muhtoj bo‘lgan yolg‘iz keksalar va yolg‘iz yashovchi keksalarni ma’naviy-ruhiy hamda psixologik qo‘llab-quvvatlash maqsadida yolg‘iz yashovchi keksalar holidan xabar olindi.

🌿 16 марта 2024 года Международные инновационные университетские волонтерские отряды Министерства высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан от 12 марта 2024 года «Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от марта № 137-Ф 6 ноября 2024 года В соответствии с приказом от 16-18 марта текущего года о проведении общественной благотворительной акции под лозунгом «Процветающий и благополучный микрорайон» согласно письму № 03/42-726, г. Карши «Эски Анхор»» Помогал в благоустройстве и уборке домов одиноких пожилых людей в районе МФЮ и окрестностях.
🌿 Пункт 11(3) постановления Президента Республики Узбекистан от 15 марта 2022 года «О всесторонней поддержке Нурани, дополнительных мерах по повышению их уровня жизни» PQ-167 В целях обеспечения морального, духовного и психологическая поддержка пожилым людям, нуждающимся в заботе других, и одиноким пожилым людям, информация была получена от одиноких пожилых людей.