🌿 2024-yilning 16-mart kuni Xalqaro innovatsion universitet Volontyorlik guruhlari O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2024-yil 12-martdagi “O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2024-yil 6-martdagi 137-F-son Farmoyishiga muvofiq joriy yilning 16-18-mart kunlari “Obod va fayzli mahalla-yurt ko‘rki” shiori ostida umumxalq xayriya hasharini o‘tkazish to‘g‘risida”gi 03/42-726-sonli xatiga asosan Qarshi shahar “Eski Anhor” MFY hududi hamda mahalladagi yolg‘iz yashovchi keksalar xonadonlarini obodonlashtirishga va tozalik ishlariga ko‘maklashdi.
🌿 Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 15-martdagi “Nuroniylarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash, ularning turmush darajasini oshirishga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risidagi”gi PQ-167-sonli qarorining 11 (3)-bandida O‘zgalarning parvarishiga muhtoj bo‘lgan yolg‘iz keksalar va yolg‘iz yashovchi keksalarni ma’naviy-ruhiy hamda psixologik qo‘llab-quvvatlash maqsadida yolg‘iz yashovchi keksalar holidan xabar olindi.

🌿 On March 16, 2024, the International Innovative University Volunteer Groups of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan dated March 12, 2024 "The Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan No. 137-F dated March 6, 2024 In accordance with the order of March 16-18 of this year, on the holding of a public charity event under the slogan "Prosperous and prosperous neighborhood-view" according to the letter No. 03/42-726, Karshi city "Eski Ankhor" ” Helped in beautifying and cleaning homes of elderly people living alone in the MFY area and neighborhood.
🌿 Paragraph 11 (3) of the decision of the President of the Republic of Uzbekistan dated March 15, 2022 "On comprehensive support of the Nurani, additional measures to increase their standard of living" PQ-167 In order to provide moral, spiritual and psychological support to the elderly who need the care of others and the elderly who live alone, information was received from the elderly who live alone.