• 17-Dekabr, 2025-yil 16:27
🔸Joriy yilning 7-noyabr kuni Xalqaro innovatsion universitet Oʻzbekiston Fanlar akademiyasining akademigi, Oʻzbekistonda xizmat koʻrsatgan fan arbobi, iqtisod fanlari doktori, professor Saidahror Gulyamov ishtirokida uchrashuv bo'lib o'tdi.
🔻 Uchrashuvda akademik Saidahror Gulyamov "Raqamli Iqtisodiyotning dolzarb muammolari va zamonaviy yutuqlari" mavzusida o'z ma'ruzalarini olib bordi.
🔺 Uchrashuv davomida akademik tomonidan bugungi kunda ta'lim tizimi va uning barcha bo'g'inlari, xususan maktabgacha ta'lim tizimi oldida turgan ustuvor vazifalar, ta'limning mazmuni va mohiyati, yuqori malakalari pedagog kadrlarga bo'lgan ehtiyoj masalalari bo'yicha batafsil ma'lumotlar berib o'tildi.
🔵 O'tkazilayotgan bunday uchrashuvlardan maqsad, jamiyatimizda ilm-fanning ro'lini oshirish, ilmiy tadqiqot va innovatsion faoliyatni rivojlantirish, ilg'or ilmiy yutuqlarni amaliyotga joriy etishdan iborat.

🔸On November 7 of this year, a meeting was held at the International Innovation University with the participation of Academician of the Academy of Sciences of Uzbekistan, Honored Scientist of Uzbekistan, Doctor of Economics, Professor Saidahror Gulyamov.
🔻 At the meeting, Academician Saidahror Gulyamov delivered his report on the topic "Current Problems and Modern Achievements of the Digital Economy".
🔺 During the meeting, the academician provided detailed information on the priority tasks facing the education system and all its links, in particular the preschool education system, the content and essence of education, and the need for highly qualified pedagogical personnel.
🔵 The purpose of such meetings is to increase the role of science in our society, develop scientific research and innovative activities, and implement advanced scientific achievements in practice.