• 17-Dekabr, 2025-yil 16:27
🔸Joriy yilning 7-noyabr kuni Xalqaro innovatsion universitet Oʻzbekiston Fanlar akademiyasining akademigi, Oʻzbekistonda xizmat koʻrsatgan fan arbobi, iqtisod fanlari doktori, professor Saidahror Gulyamov ishtirokida uchrashuv bo'lib o'tdi.
🔻 Uchrashuvda akademik Saidahror Gulyamov "Raqamli Iqtisodiyotning dolzarb muammolari va zamonaviy yutuqlari" mavzusida o'z ma'ruzalarini olib bordi.
🔺 Uchrashuv davomida akademik tomonidan bugungi kunda ta'lim tizimi va uning barcha bo'g'inlari, xususan maktabgacha ta'lim tizimi oldida turgan ustuvor vazifalar, ta'limning mazmuni va mohiyati, yuqori malakalari pedagog kadrlarga bo'lgan ehtiyoj masalalari bo'yicha batafsil ma'lumotlar berib o'tildi.
🔵 O'tkazilayotgan bunday uchrashuvlardan maqsad, jamiyatimizda ilm-fanning ro'lini oshirish, ilmiy tadqiqot va innovatsion faoliyatni rivojlantirish, ilg'or ilmiy yutuqlarni amaliyotga joriy etishdan iborat.

• 17 декабря 2025 г. 16:27
🔸7 ноября этого года в Международном инновационном университете состоялась встреча с участием академика Академии наук Узбекистана, заслуженного ученого Узбекистана, доктора экономических наук, профессора Сайдахрора Гулямова.
🔻 На встрече академик Сайдахрор Гулямов представил доклад на тему «Актуальные проблемы и современные достижения цифровой экономики».
🔺 В ходе встречи академик подробно рассказал о приоритетных задачах, стоящих перед системой образования и всеми ее звеньями, в частности, перед системой дошкольного образования, о содержании и сущности образования, а также о необходимости высококвалифицированных педагогических кадров.
🔵 Цель подобных встреч – повышение роли науки в нашем обществе, развитие научно-исследовательской и инновационной деятельности, а также внедрение передовых научных достижений в практику.