Yangi oʻquv yili boshlanishiga bagʻishlangan tadbirda O'zbekiston Respublikasi Davlat Madhiyasi jarang sochdi.
📣 Universitet rektori talaba-yoshlarning birinchi kursga qabul qilinganlariga tabrik yo’lladi. “Unutmang, faqat va faqat puxta tayyorgarlik va kuchli bilim olish bilan kelajakda tanlagan sohangizning yetuk mutaxassisi bo'lib yetishasiz. Shunday ekan bir daqiqa ham bilim olish va o'z ustingizda ishlashdan to'xtamang. Sizga kelgusidagi o'qishlaringizda ulkan zafarlar tilaymiz.” - dedi U.D.Ortiqov o’z so’zida.
🔊 Shuningdek, O'zbekiston Yoshlar ittifoqi Qashqadaryo viloyati kengashi raisi A.E.Yangiyev ham talabalarni yangi o’quv yili bilan tabrikladi.

На мероприятии, посвященном началу нового учебного года, прозвучал Государственный гимн Республики Узбекистан.
📣 Ректор вуза поздравил студентов, поступивших на первый курс. «Не забывайте, что только при основательной подготовке и глубоких знаниях вы в будущем станете зрелым специалистом в выбранной вами области. Так что не прекращайте учиться и работать над собой ни на минуту. Желаем вам больших успехов в дальнейшей учебе». - сказал в своем выступлении Ю.Д. Артыков.
🔊Также с новым учебным годом студентов поздравил председатель Союза молодежи Узбекистана А.Э.Янгиев.