🎓Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligining Qashqadaryo viloyati hududiy boshqarmasi bilan hamkorlikda Xalqaro innovatsion universitetda Qashqadaryo viloyatidagi Kasb hunar maktablari va texnikumlari direktorlari bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
🤝Uchrashuvni Universitet rektori U.Ortiqov kirish so'zi bilan boshlab, direktor bilan kelgusi qilinishi lozim bo'lgan rejalar haqida gapirib o'tdi.
Jumladan Kasb hunar maktablari va texnikum bitiruvchilarini oliy ta'limga jalb etish, Universitet talabalarini malakaviy va pedagogik amaliyotlarini o'tkazish, Pedagog kadrlarning almashinuv dasturlarini yo'lga qo'yish orqali Kasb hunar maktablari va texnikumlarning faoliyatiga ko'maklashish masalari ko'rib chiqildi hamda hamkorlik shartnomalari imzolashga kelishib olindi.
🏛Uchrashuv davomida direktorlarga universitet bo'ylab ekskursiya tashkil etilib talabalar uchun yaratilgan sharoitlar bilan tanishdilar.

🎓 In cooperation with the regional administration of Kashkadarya region of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation, a meeting was held with the directors of vocational schools and technical schools in Kashkadarya region at the International Innovation University.
🤝 Rector of the University U. Artikov started the meeting with an introduction and talked with the director about future plans.
In particular, the issues of attracting graduates of vocational schools and technical schools to higher education, conducting professional and pedagogical internships for university students, and supporting the activities of vocational schools and technical schools by establishing exchange programs of teaching staff were discussed and it was agreed to sign cooperation agreements.
🏛During the meeting, the principals were given a tour of the university and familiarized themselves with the conditions created for students.