🎓Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligining Qashqadaryo viloyati hududiy boshqarmasi bilan hamkorlikda Xalqaro innovatsion universitetda Qashqadaryo viloyatidagi Kasb hunar maktablari va texnikumlari direktorlari bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
🤝Uchrashuvni Universitet rektori U.Ortiqov kirish so'zi bilan boshlab, direktor bilan kelgusi qilinishi lozim bo'lgan rejalar haqida gapirib o'tdi.
Jumladan Kasb hunar maktablari va texnikum bitiruvchilarini oliy ta'limga jalb etish, Universitet talabalarini malakaviy va pedagogik amaliyotlarini o'tkazish, Pedagog kadrlarning almashinuv dasturlarini yo'lga qo'yish orqali Kasb hunar maktablari va texnikumlarning faoliyatiga ko'maklashish masalari ko'rib chiqildi hamda hamkorlik shartnomalari imzolashga kelishib olindi.
🏛Uchrashuv davomida direktorlarga universitet bo'ylab ekskursiya tashkil etilib talabalar uchun yaratilgan sharoitlar bilan tanishdilar.

🎓 Совместно с областным акиматом Кашкадарьинской области Министерства высшего образования, науки и инноваций в Международном инновационном университете состоялась встреча с директорами профтехучилищ и техникумов Кашкадарьинской области.
🤝 Ректор университета У.Артиков начал встречу со знакомства и поговорил с директором о планах на будущее.
В частности, рассмотрены вопросы привлечения выпускников профтехучилищ и техникумов к получению высшего образования, проведения профессионально-педагогических практик студентов вузов, поддержки деятельности профтехучилищ и техникумов путем установления программ обмена педагогическими кадрами и согласовано подписать соглашения о сотрудничестве.
🏛Во время встречи директора провели экскурсию по университету и ознакомились с условиями, созданными для студентов.