Xalqaro innovatsion universitet hamda 🇷🇺 Rossiya Federatsiyasining Nijniy Novgorod lingvistika universiteti o‘rtasida ZOOM platformasi orqali rasmiy muzokaralar o‘tkazildi. Muloqot davomida 2025/2026-o‘quv yilidan boshlab 1+1 formatidagi qo‘shma magistratura dasturini tashkil etish masalalari atroflicha ko‘rib chiqildi va dastlabki kelishuvlarga erishildi.
💠Tomonlar o‘zaro hamkorlikni yo‘l xaritasi asosida bosqichma-bosqich amalga oshirishga qat’iy rozilik bildirdi. Shuningdek, ta’lim muassasalari o‘rtasida talabalar almashinuvi, madaniy-ma’rifiy tashabbuslar, jumladan, sport musobaqalarini tashkil etish bo‘yicha ham fikr almashildi.
💠 Uchrashuv yakunida Xalqaro innovatsion universitetda Rus tili markazini tashkil etish bo‘yicha hamkorlikni yo‘lga qo‘yish yuzasidan o‘zaro anglashuvga erishildi.

• Dec. 18, 2025, 12:31 p.m.
An important meeting within the framework of international cooperation at the International Innovative University
Official negotiations were held via the ZOOM platform between the International Innovative University and the Nizhny Novgorod Linguistic University of the Russian Federation. During the talks, the issues of organizing a joint master's program in the 1+1 format starting from the 2025/2026 academic year were considered in detail and preliminary agreements were reached.
💠The parties firmly agreed to implement cooperation gradually based on the roadmap. They also exchanged views on student exchange between educational institutions, cultural and educational initiatives, including the organization of sports competitions.
💠 At the end of the meeting, a mutual understanding was reached on establishing cooperation in the establishment of a Russian Language Center at the International Innovative University.