🏛️2023-yil 26-oktabr kuni Xalqaro Innovatsion universiteti faollar zalida talaba yoshlar va «Yunon rim kurashi» sportchilri Jahon hamda Osiyo chempionlari Oston Cho’liyev, Isomjon Kenjayev, Oʻzbekiston iftixori ikki karra jahon chempioni Baxrom Avazov bilan bir qatorda «Taniqli sport namoyondalari bilan uchrashuv» mavzusi ostida uchrashuv tashkil etildi.
✅Dastlab so’zni Qashqadaryo viloyati kurash asotsatsiyasi raisi, Osiyo va Jahon chempioni Isomjon Kenjayev ochib berdi va shu bilan bir qatorda talaba yoshlarga sportga bo’lgan qiziqishini oshirish maqsadida bir necha ko’nikma hamda ma’lumotlar berib o’tdi.
💎Tadbir davomida talaba yoshlar sport haqida o’zlariga tegishli barcha savollarga javob topishdi.
🔱Universitetimiz talaba yoshlarini ma’nan yetuk va jismonan sog’lom avlod qilib tarbiyalash maqsadida “Talabalar ligasi” sport musobaqalari hafta davomida o’tkazilib kelinmoqda.

🏛️26 октября 2023 года в зале актива Международного инновационного университета студенты и спортсмены по греко-римской борьбе, чемпионы мира и Азии Остон Чолиев, Исомжон Кенджаев, гордость Узбекистана, вместе с двумя временный чемпион мира Бахром Авазов вместе с известными представителями спорта организовал встречу на тему «Встреча».
✅Выступление открыл председатель Ассоциации борьбы Кашкадарьинской области, чемпион Азии и мира Исомжон Кенджаев, а также дал студентам некоторые навыки и информацию для повышения их интереса к спорту.
💎В ходе мероприятия юные студенты нашли ответы на все свои вопросы о спорте.
🔱Чтобы вырастить из юных студентов нашего университета психически зрелое и физически здоровое поколение, в течение недели проводятся спортивные соревнования «Студенческая лига».