🏛️2023-yil 26-oktabr kuni Xalqaro Innovatsion universiteti faollar zalida talaba yoshlar va «Yunon rim kurashi» sportchilri Jahon hamda Osiyo chempionlari Oston Cho’liyev, Isomjon Kenjayev, Oʻzbekiston iftixori ikki karra jahon chempioni Baxrom Avazov bilan bir qatorda «Taniqli sport namoyondalari bilan uchrashuv» mavzusi ostida uchrashuv tashkil etildi.
✅Dastlab so’zni Qashqadaryo viloyati kurash asotsatsiyasi raisi, Osiyo va Jahon chempioni Isomjon Kenjayev ochib berdi va shu bilan bir qatorda talaba yoshlarga sportga bo’lgan qiziqishini oshirish maqsadida bir necha ko’nikma hamda ma’lumotlar berib o’tdi.
💎Tadbir davomida talaba yoshlar sport haqida o’zlariga tegishli barcha savollarga javob topishdi.
🔱Universitetimiz talaba yoshlarini ma’nan yetuk va jismonan sog’lom avlod qilib tarbiyalash maqsadida “Talabalar ligasi” sport musobaqalari hafta davomida o’tkazilib kelinmoqda.

🏛️On October 26, 2023, in the hall of activists of the International Innovation University, students and "Greco-Roman wrestling" athletes, World and Asian champions Oston Cho'liyev, Isomjon Kenjayev, the pride of Uzbekistan, along with the two-time world champion Bakhrom Avazov, together with the famous sports representatives A meeting was organized under the theme "meeting".
✅ Chairman of the Kashkadarya Region Wrestling Association, Asian and World Champion Isomjon Kenjayev opened the speech and, in addition, he gave some skills and information to the students in order to increase their interest in sports.
💎During the event, young students found answers to all their questions about sports.
🔱 In order to raise the young students of our university to become mentally mature and physically healthy generation, the "Student League" sports competitions are held during the week.