🎓 Xalqaro innovatsion universiteti Xalqaro hamkorlik, ilmiy va innovatsiyalar bo'yicha prorektor S.Nigmatjonov hamda Xalqaro aloqalar bo'limi boshlig'i A.Mamatqulovlar ayni kunlarda Xorazm viloyatidagi Ma'mun universitetida rasmiy tashrif bilan bo'lib turibdi.
💻 Tashrif davomida Ma’mun universiteti rahbariyati bilan uchrashuv o‘tkazilib, ikki oliy ta’lim muassasalarining faoliyati, o‘quv jarayonlari va ilmiy-tadqiqot ishlari bilan yaqindan tanishildi.
📚 Uchrashuv chog‘ida professor-o‘qituvchilar va talabalar almashinuvi, qo‘shma ilmiy loyihalar va innovatsion dasturlarni amalga oshirish yuzasidan muzokaralar olib borildi.
➡️ Tashrifning asosiy qismi sifatida, ertaga Xalqaro innovatsion universiteti va Ma’mun universiteti o‘rtasida o‘zaro anglashuv va hamkorlik memorandumi imzolanishi rejalashtirilgan.
👍 Bu tashrif ikki universitet o‘rtasidagi hamkorlikni yangi bosqichga olib chiqishi va xalqaro ta’lim aloqalarini mustahkamlashiga xizmat qiladi.

🎓 Проректор по международному сотрудничеству, науке и инновациям Международного инновационного университета С.Нигматжонов и начальник отдела международных связей А.Маматкулов в настоящее время находятся с официальным визитом в Университете Маъмуна в Хорезмской области.
💻 В ходе визита состоялась встреча с руководством Университета Мамун, а также был более подробно рассмотрена деятельность, образовательные процессы и научно-исследовательская работа двух высших учебных заведений.
📚 В ходе встречи состоялись переговоры по обмену профессорами, преподавателями и студентами, реализации совместных научных проектов и инновационных программ.
➡️ В рамках визита завтра планируется подписание меморандума о взаимопонимании и сотрудничестве между Международным инновационным университетом и Университетом Мамуна.
👍 Этот визит выведет сотрудничество двух университетов на новый уровень и укрепит международные образовательные связи.