🇺🇿O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Yoshlar va biznesni qo‘llab-quvvatlash yili”da amalga oshirishga oid davlat dasturi to‘g‘risida”gi PF-37-son Farmoni 1-bandi hamda O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2024-yil 20-martdagi 30/1-2003- sonli topshiriq xatiga asosan “Yoshlar balansi” asosida mahalliy ijro etuvchi hokimiyat organlari, davlat ishtirokidagi korxona va tashkilotlar hamda oliy ta’lim muassasalari rahbarlariga “og‘ir” toifadagi, shuningdek, iste’dodli va iqtidorli yoshlarni biriktirish belgilangan.
⭐️Universitet mas’ullari Shahrisabz tumani Saroy MFYda yashaydigan bir guruh yoshlar xonadoniga tashrif buyurib, manzilli o‘rganish ishlarini olib bordilar.
⭐️Ushbu yoshlar bilan doimiy muloqotlar o'tkazilib, ularning hayotda o'z o'rnilarini topishga, bandligini ta'minlash, yechimini kutayotgan muammolarini hal etishda amaliy ko'mak berilmoqda.
⭐️Ma’lumot o‘rnida, Xalqaro innovatsion universiteti rektori U.D.Ortiqovga Shahrisabz tumani Saroy MFY yashaydigan davlatning alohida ko‘magiga muhtoj “og‘ir” toifadagi 12 nafar yoshlar biriktirilgan.

🇺🇿Указ Президента Республики Узбекистан № PF-37 «О государственной программе по реализации в Год поддержки молодежи и бизнеса» и Распоряжение Кабинета Министров Республики Узбекистан № 30/1-2003 от 20 марта 2024 года предусматривают прикрепление местными исполнительными органами власти, предприятиями и организациями с государственным участием, а также руководителями высших учебных заведений к молодежи из «тяжелой» категории, а также к талантливой и одаренной молодежи на основе «молодежного баланса».
⭐️Ответственные лица Университета посетили дома группы молодежи, проживающей в махалле Сарой Шахрисабзского района, и провели целевые исследования.
⭐️Проводятся постоянные встречи с этой молодежью, оказывается практическая помощь в нахождении своего места в жизни, обеспечении занятости и решении ожидающих решения проблем.
⭐️Для информации: к ректору Международного инновационного университета У.Д. Ортикову прикреплены 12 молодых людей из «тяжелой» категории, проживающих в махалле Сарой Шахрисабзского района, которые нуждаются в особой поддержке государства.