🇺🇿O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Yoshlar va biznesni qo‘llab-quvvatlash yili”da amalga oshirishga oid davlat dasturi to‘g‘risida”gi PF-37-son Farmoni 1-bandi hamda O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2024-yil 20-martdagi 30/1-2003- sonli topshiriq xatiga asosan “Yoshlar balansi” asosida mahalliy ijro etuvchi hokimiyat organlari, davlat ishtirokidagi korxona va tashkilotlar hamda oliy ta’lim muassasalari rahbarlariga “og‘ir” toifadagi, shuningdek, iste’dodli va iqtidorli yoshlarni biriktirish belgilangan.
⭐️Universitet mas’ullari Shahrisabz tumani Saroy MFYda yashaydigan bir guruh yoshlar xonadoniga tashrif buyurib, manzilli o‘rganish ishlarini olib bordilar.
⭐️Ushbu yoshlar bilan doimiy muloqotlar o'tkazilib, ularning hayotda o'z o'rnilarini topishga, bandligini ta'minlash, yechimini kutayotgan muammolarini hal etishda amaliy ko'mak berilmoqda.
⭐️Ma’lumot o‘rnida, Xalqaro innovatsion universiteti rektori U.D.Ortiqovga Shahrisabz tumani Saroy MFY yashaydigan davlatning alohida ko‘magiga muhtoj “og‘ir” toifadagi 12 nafar yoshlar biriktirilgan.

🇬🇧 According to Paragraph 1 of the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan No. PF-37 "On the State Program for Implementation in the Year of Supporting Youth and Business" and the directive letter No. 30/1-2003 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated March 20, 2024, it is established that local executive authorities, state-owned enterprises and organizations, as well as the heads of higher educational institutions, are to assign "heavy" category youth, as well as talented and gifted youth, based on the "Youth Balance."
⭐️University officials visited the homes of a group of youth living in Saroy neighborhood of Shahrisabz district and conducted targeted research.
⭐️Regular meetings are held with these youth, providing practical assistance in finding their place in life, ensuring employment, and solving problems awaiting solutions.
⭐️For information: 12 young people from the "heavy" category, who need special state support, living in the Saroy neighborhood of Shahrisabz district, have been assigned to the rector of the International Innovative University, U.D. Ortiqov.