✨"Xon Atlas" Haftaligi - 2024! ✨
📣 E'lon berganimizdek, joriy yilning 9-14 sentyabr kunları Oila va xotin-qizlar qo'mitasining tashabbusi bilan Xalqaro innovatsion universitetida " Xon atlas" haftaligi bo'lib o'tmoqda. Go‘zal an'anamizni nishonlash vaqti keldi! "Xon Atlas" haftaligi davom etmoqda!!!
🌺 Milliy brendimizga aylangan shohona ipak matolar - atlas-u adras o'zbek ayolining asl ziynati. Atlas, adras, beqasam-u shoyi serjilo, jilvakor matolarimizdan tikilgan o'zbekona liboslarimiz har qanday inson ko'nglini maftun qiladi.
🌺 Ayniqsa, yurtimiz bo'ylab o'tkazilishi an'anaga kirgan "Xon atlas" festivalida dilbar ayollarimiz turfa rangbarang liboslarda yanada maftunkor ko'rinishadi.
🌺 "Xon Atlas" haftaligiga ishtirok etish ixtiyoriy, keling safimizda bo'ling! Asrlar osha sayqallanib kelgan momomeros qadriyatlarimizni esa asrab- avaylang!

✨ "Khan Atlas" Week - 2024! ✨
📣 As we announced, on September 9-14 of this year, the "Khan Atlas" week is being held at the International Innovation University on the initiative of the Family and Women's Committee. It's time to celebrate our beautiful tradition! "Khan Atlas" week continues!!!
🌺 Royal silk fabrics, which have become our national brand, are the original decoration of an Uzbek woman. Our Uzbek dresses made of satin, adras, begasam-u silk, serjilo, jilvakor fabrics will charm any person's heart.
🌺 Especially during the "Khan Atlas" festival, which is traditionally held throughout our country, our charming women look even more charming in various colorful dresses.
🌺 Participation in "Khan Atlas" week is optional, come join us! And preserve our Momomeros values, which have been refined over the centuries!