Xalqaro innovatsion universitetida “Giyohvandlik, psixotrop va kuchli ta`sir qiluvchi dori vositalarining noqonuniy aylanishiga qarshi kurashish” mavzusida IIV jinoyat qidiruv hodimlari tomonidan davra suhbati oʻtkazildi.
🚨O`zbekiston Respublikasi ichki ishlar vazirligi tezkor-qidiruv departamenti tezkor jinoyat qidiruv boʻlimi boshligʻi oʻrinbosari A.Matlubov va soha xodimlari tomonidan talabalar uchun “Giyohvandlik, psixotrop va kuchli ta`sir qiluvchi dori vositalarini noqonuniy aylanishiga qarshi kurashish” mavzusida proflaktik davra suxbati olib borildi.
🗣️Suhbat davomida talabalarimizga giyohvandlik va giyohvand moddalar, narkotik, psixotrop vositalar taʼsiriga tushib qolish omillari, jarayonlari hamda oqibatlari haqida tushuntirish ishlari olib borildi.
📺 Talabalar etiboriga Giyohvandlik, psixotrop va kuchli ta'sir qiluvchi dori vositalari domiga tushib qolgan fuqorolar toʻgʻrisidagi video rolik namoyish etildi.

В Международном инновационном университете состоялся круглый стол сотрудников уголовного розыска МВД на тему «Борьба с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных и сильнодействующих средств».
🚨Заместитель начальника Управления оперативного розыска по уголовным делам МВД Республики Узбекистан Матлубов А.А., и сотрудники сферы провели профилактический тур для студентов на тему «Борьба с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных средств». и сильнодействующие наркотики».
🗣️В ходе собеседования нашим студентам были разъяснены факторы, процессы и последствия попадания под влияние наркотических и наркотических средств, наркотических средств, психотропных средств.
📺 Студентам был показан видеоролик о гражданах, попавших в ловушку наркозависимости, психотропных и сильнодействующих наркотиков.