Xalqaro innovatsion universitetida “Giyohvandlik, psixotrop va kuchli ta`sir qiluvchi dori vositalarining noqonuniy aylanishiga qarshi kurashish” mavzusida IIV jinoyat qidiruv hodimlari tomonidan davra suhbati oʻtkazildi.
🚨O`zbekiston Respublikasi ichki ishlar vazirligi tezkor-qidiruv departamenti tezkor jinoyat qidiruv boʻlimi boshligʻi oʻrinbosari A.Matlubov va soha xodimlari tomonidan talabalar uchun “Giyohvandlik, psixotrop va kuchli ta`sir qiluvchi dori vositalarini noqonuniy aylanishiga qarshi kurashish” mavzusida proflaktik davra suxbati olib borildi.
🗣️Suhbat davomida talabalarimizga giyohvandlik va giyohvand moddalar, narkotik, psixotrop vositalar taʼsiriga tushib qolish omillari, jarayonlari hamda oqibatlari haqida tushuntirish ishlari olib borildi.
📺 Talabalar etiboriga Giyohvandlik, psixotrop va kuchli ta'sir qiluvchi dori vositalari domiga tushib qolgan fuqorolar toʻgʻrisidagi video rolik namoyish etildi.

At the International Innovation University, a roundtable discussion was held by MIA criminal investigation officers on the topic "Combating the illegal circulation of narcotics, psychotropic and powerful drugs".
🚨A. Matlubov, Deputy Head of the Rapid Criminal Investigation Department of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan, and employees of the field, conducted a prophylactic round interview for students on the topic "Combating the illegal circulation of narcotics, psychotropic and powerful drugs" .
🗣️During the interview, our students were explained about the factors, processes and consequences of falling under the influence of drugs and narcotics, narcotics, psychotropic drugs.
📺 A video clip was shown to the students about the citizens who fell into the trap of drug addiction, psychotropic and powerful drugs.