Xalqaro innovatsion universitetda
E'lon berganimizdek, joriy yilning 9-14 sentyabr kunları Oila va xotin-qizlar qo'mitasining tashabbusi bilan Xalqaro innovatsion universitetida "Xon Atlas" haftaligi davom etmoqda!!!
Milliy brendimizga aylangan shohona ipak matolar - atlas-u adras o'zbek ayolining asl ziynati. Atlas, adras, beqasam-u shoyi serjilo, jilvakor matolarimizdan tikilgan o'zbekona liboslarimiz har qanday inson ko'nglini maftun qiladi.
Ayniqsa, yurtimiz bo'ylab o'tkazilishi an'anaga kirgan "Xon atlas" festivalida dilbar ayollarimiz turfa rangbarang liboslarda yanada maftunkor ko'rinishadi.

В международном инновационном университете
Как мы сообщали, 9-14 сентября этого года по инициативе Комитета семьи и женщин в Международном инновационном университете продолжается неделя «Хан Атлас»!!!
Королевские шелковые ткани, ставшие нашим национальным брендом, являются своеобразным украшением узбекской женщины. Наши узбекские платья из тканей атласа, адраса, бегасам-у, сержило, жилвакора очаруют сердце любого человека.
Особенно во время ставшего традицией во всей нашей стране фестиваля «Хан Атлас» наши очаровательные женщины выглядят еще очаровательнее в ярких платьях.