🎓Bugun yurtimizdagi barcha oliy taʼlim muassasalarida yangi oʻquv yiliga start berildi. Xalqaro innovatsion universitetida ham "Vatan uchun, millat uchun, xalq uchun" shiori ostida oʻquv yili tantanali ravishda, koʻtarinki kayfiyatda boshlandi.
🎓 Yangi oʻquv yili ochilish marosimida Xalqaro innovatsion universitet rektori A.S.Mallayev nutq soʻzlab, barcha yoshlarni O‘zbekiston Respublikasi mustaqilligining 34 yilligi hamda talabalik baxtiga muyassar boʻlgani bilan tabrikladi.
🎓 Tantanali marosim davomida tabrik so‘zlari, vatanni madh etuvchi she’rlar, kuy-qo‘shiqlar tinglandi.

🎓Today, the new academic year has started in all higher educational institutions in our country. The International Innovation University also began the academic year solemnly and in high spirits under the slogan "For the Motherland, for the Nation, for the People".
🎓 At the opening ceremony of the new academic year, the rector of the International Innovation University A.S. Mallayev delivered a speech and congratulated all young people on the 34th anniversary of the independence of the Republic of Uzbekistan and the happiness of student life.
🎓 During the solemn ceremony, congratulatory words, poems praising the homeland, and songs were heard.