🌳 Koʻchat ekish, bogʻ yaratish xalqimizga xos ezgu qadriyatlardan biridir. Ana shu anʼanalarimizning bardavomligi esa bugungi islohotlarimizda namoyon boʻlmoqda.
👍 Shu maqsadda "Yashil makon" umummilliy loyihasi doirasida ko‘chat ekish, ko‘kalamzorlashtirish va obodonlashtirish tadbiri o'tkazildi. Unda Xalqaro innovatsion universitet jamoasi hamda talaba-yoshlari faol ishtirok etdi.
🌳 Bu kabi tashabbuslar nafaqat yurtimizning ekologik holatini yaxshilash, balki fuqarolar o‘rtasida tabiatga bo‘lgan mehrni oshirishda ham muhim ahamiyat kasb etadi. “Yashil makon” loyihasi kelgusida yanada kengayib, mamlakatimizning ekologik barqarorligiga katta hissa qo‘shadi.

🌳 Посадка деревьев и создание садов — одна из благородных ценностей, присущих нашему народу. Преемственность этих традиций находит свое отражение в наших сегодняшних реформах.
👍 С этой целью в рамках общенационального проекта «Зеленое пространство» была проведена акция по посадке деревьев, благоустройству и озеленению территории. Активное участие в нем приняла команда Международного инновационного университета и его студенты.
🌳 Подобные инициативы важны не только для улучшения экологической обстановки нашей страны, но и для повышения любви к природе среди граждан. Проект «Зеленое пространство» будет расширяться в будущем и внесет значительный вклад в экологическую устойчивость нашей страны.