🌳 Koʻchat ekish, bogʻ yaratish xalqimizga xos ezgu qadriyatlardan biridir. Ana shu anʼanalarimizning bardavomligi esa bugungi islohotlarimizda namoyon boʻlmoqda.
👍 Shu maqsadda "Yashil makon" umummilliy loyihasi doirasida ko‘chat ekish, ko‘kalamzorlashtirish va obodonlashtirish tadbiri o'tkazildi. Unda Xalqaro innovatsion universitet jamoasi hamda talaba-yoshlari faol ishtirok etdi.
🌳 Bu kabi tashabbuslar nafaqat yurtimizning ekologik holatini yaxshilash, balki fuqarolar o‘rtasida tabiatga bo‘lgan mehrni oshirishda ham muhim ahamiyat kasb etadi. “Yashil makon” loyihasi kelgusida yanada kengayib, mamlakatimizning ekologik barqarorligiga katta hissa qo‘shadi.

🌳 Planting saplings and creating gardens are among the noble values inherent in our people. The continuity of these traditions is reflected in our current reforms.
👍 For this purpose, a sapling planting, landscaping and beautification event was held within the framework of the "Green Space" nationwide project. The team of the International Innovation University and its students actively participated in it.
🌳 Such initiatives are of great importance not only in improving the ecological situation of our country, but also in increasing love for nature among citizens. The "Green Space" project will expand further in the future and make a significant contribution to the ecological stability of our country.