🔺 Yong‘in xavfsizligini ta’minlash bo‘yicha "Dolzarb 30 kun” tadbiri o‘tkazildi
🔺 Bugun, 21-may kuni Xalqaro innovatsion universitetda Qashqadaryo viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi bilan hamkorlikda yong‘in xavfsizligini ta’minlash bo‘yicha "Dolzarb 30 kun” nomli profilaktik tadbir tashkil etildi.
💠 Tadbirda FVV polkovnik U.Hamdamov, Qashqadaryo viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari, podpolkovnik U.Axrorov, Qarshi shahar Favqulodda vaziyatlar bo‘limi boshlig‘i o‘rinbosari U.O'rinov, inspektori Sh.Niyozov hamda professor-o'qituvchilar va talaba-yoshlar ishtirok etdilar.
🔸 Uchrashuv davomida filial jamoasi va talabalar bilan yong‘in xavfsizligi bo‘yicha profilaktik suhbatlar olib borildi. Mutaxassislar tomonidan yong‘in yuzaga kelganda to‘g‘ri harakat qilish, o‘t o‘chirish vositalaridan foydalanish, evakuatsiya tartiblari kabi masalalar bo‘yicha amaliy ko‘rsatmalar berildi.
🎓 Tadbirda yong‘inlarning oldini olish, xavfsizlik madaniyatini shakllantirish va barchaning bu boradagi mas’uliyatini oshirish zarurligi ta’kidlandi.

🔺 "Urgent 30 Days" event on fire safety was held
🔺 Today, May 21, a preventive event on fire safety called "Urgent 30 Days" was organized at the International Innovative University in collaboration with the Kashkadarya Regional Emergency Situations Department.
💠 The event was attended by Colonel U. Hamdamov, Deputy Head of the Kashkadarya Regional Emergency Situations Department, Lieutenant Colonel U. Akhrorov, Deputy Head of the Karshi City Emergency Situations Department U. Orinov, Inspector Sh. Niyozov, as well as professors, teachers and students.
🔸 During the meeting, preventive discussions on fire safety were held with the branch team and students. Experts provided practical instructions on the correct actions to take in the event of a fire, the use of fire extinguishers, and evacuation procedures.
🎓 The event emphasized the need to prevent fires, create a safety culture, and increase everyone's responsibility in this regard.