🔺 Yong‘in xavfsizligini ta’minlash bo‘yicha "Dolzarb 30 kun” tadbiri o‘tkazildi
🔺 Bugun, 21-may kuni Xalqaro innovatsion universitetda Qashqadaryo viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi bilan hamkorlikda yong‘in xavfsizligini ta’minlash bo‘yicha "Dolzarb 30 kun” nomli profilaktik tadbir tashkil etildi.
💠 Tadbirda FVV polkovnik U.Hamdamov, Qashqadaryo viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari, podpolkovnik U.Axrorov, Qarshi shahar Favqulodda vaziyatlar bo‘limi boshlig‘i o‘rinbosari U.O'rinov, inspektori Sh.Niyozov hamda professor-o'qituvchilar va talaba-yoshlar ishtirok etdilar.
🔸 Uchrashuv davomida filial jamoasi va talabalar bilan yong‘in xavfsizligi bo‘yicha profilaktik suhbatlar olib borildi. Mutaxassislar tomonidan yong‘in yuzaga kelganda to‘g‘ri harakat qilish, o‘t o‘chirish vositalaridan foydalanish, evakuatsiya tartiblari kabi masalalar bo‘yicha amaliy ko‘rsatmalar berildi.
🎓 Tadbirda yong‘inlarning oldini olish, xavfsizlik madaniyatini shakllantirish va barchaning bu boradagi mas’uliyatini oshirish zarurligi ta’kidlandi.

🔺 Проведена акция «30 дней срочных действий» в целях повышения пожарной безопасности
🔺 Сегодня, 21 мая, в Международном инновационном университете совместно с Управлением по чрезвычайным ситуациям Кашкадарьинской области организовано профилактическое мероприятие под названием «Экстренные 30 дней» по обеспечению пожарной безопасности.
💠 В мероприятии приняли участие полковник МЧС У. Хамдамов, заместитель начальника Кашкадарьинского областного управления по чрезвычайным ситуациям подполковник У. Ахроров, заместитель начальника Каршинского городского управления по чрезвычайным ситуациям У. Оринов, инспектор Ш. Ниёзов, а также профессора, преподаватели и студенты.
🔸 В ходе встречи были проведены профилактические беседы с коллективом филиала и студентами по вопросам пожарной безопасности. Эксперты дали практические инструкции по таким вопросам, как правильные действия в случае пожара, использование огнетушителей и процедуры эвакуации.
🎓 На мероприятии подчеркивалась необходимость профилактики пожаров, формирования культуры безопасности и повышения ответственности каждого в этом вопросе.