Xalqaro innovatsion universitet Yoshlar ittifoqi boshlang'ich tashkiloti yetakchilari tomonidan "Talabalar turar joyi"da “Vatan-muqaddas, uni himoya qilish sharafli burch!” shiori ostida "Vatan — sajdagoh kabi muqaddasdir" mavzusida debat o'tkazildi.
Ushbu tadbirda talaba-yoshlar o‘z fikrlarini bildirish, vatanparvarlik, milliy qadriyatlar, hamda muqaddas yurtimizga bo‘lgan hurmatni oshirishga qaratilgan savol-javoblar orqali ishtirok etdilar.
Debatda ishtirokchilar vatanni muqaddas sajdagohga qiyoslab, uning himoyasi va saqlanishi barchamizning burchimiz ekanligini ta'kidladi.

Лидеры первичной организации Союза молодёжи Международного инновационного университета выступили в «Студенческом общежитии» с лозунгом «Родина священна, защищать её — почётный долг!» Дебаты прошли под лозунгом «Родина так же священна, как место поклонения».
Студенты приняли участие в этом мероприятии посредством вопросов и ответов, направленных на выражение своего мнения, повышение патриотизма, национальных ценностей и уважения к нашей священной земле.
В ходе дебатов участники сравнили родину со священным местом поклонения и подчеркнули, что ее защита и сохранение — долг каждого из нас.