🎓 Joriy yilning 31-yanvar kuni Xalqaro innovatsion universitet Yoshlar ittifoqi boshlang'ich tashkiloti yetakchilari tomonidan talabalarning bo'sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish maqsadida “Vatanparvarlikni chinakam eʼtiqodga aylantiraylik” shiori ostida “Munozara” debat bellashuvi o'tkazildi.
📚 Debatda ikkita jamoalar “Ekologik muammo iqtisodiy muammodan muhim” mavzusida “Tasdiq” va “Inkor” shaklida o‘zaro musobaqalashdi. Debat yakunida “Tasdiq” shaklida qatnashgan jamoa g‘olib deb topildi.
❗️ ESLATMA: “Munozara” debat bellashuvlarida ishtirok etish istagidagilar Yoshlar bilan ishlash, ma’anaviyat va ma’rifat bo‘limi va Yoshlar ittifoqi institut boshlang‘ich tashkilotiga murojaat qilishi so‘raladi.

🎓 31 января текущего года лидеры первичной организации Союза молодёжи Международного инновационного университета провели дебатный конкурс «Дебаты» под лозунгом «Превратим патриотизм в истинную веру» с целью содержательной организации студенческой жизни. свободное время.
📚 В дебатах две команды соревновались друг с другом в форме «Утверждения» и «Отрицания» на тему «Экологические проблемы важнее экономических». По итогам дебатов победителем была признана команда, участвовавшая в формате «Одобрение».
❗️ ПРИМЕЧАНИЕ: Желающим принять участие в дебатах «Мунозара» необходимо обратиться в Департамент по работе с молодежью, духовности и просвещению и в первичную организацию Института — Союз молодежи.