Xalqaro innovatsion universitet Yoshlar ittifoqi boshlang'ich tashkiloti yetakchilari tomonidan talabalarning bo'sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish maqsadida “Vatanparvarlikni chinakam eʼtiqodga aylantiraylik” shiori ostida “Munozara” debat bellashuvi o'tkazildi.
📚 Debatda ikkita jamoalar “Internetni cheklash foydadan ko‘ra zarar” mavzusida “Tasdiq” va “Inkor” shaklida o‘zaro musobaqalashdi. Debat yakunida “Tasdiq” shaklida qatnashgan jamoa g‘olib deb topildi.
❗️ ESLATMA: “Munozara” debat bellashuvlarida ishtirok etish istagidagilar Yoshlar bilan ishlash, ma’anaviyat va ma’rifat bo‘limi va Yoshlar ittifoqi institut boshlang‘ich tashkilotiga murojaat qilishi so‘raladi.

The leaders of the primary organization of the Youth Union of the International Innovative University held a debate competition "Debate" under the slogan "Let's turn patriotism into a true belief" in order to meaningfully organize students' free time.
📚 In the debate, two teams competed in the form of "Affirmation" and "Negative" on the topic "Restricting the Internet is more harmful than beneficial." At the end of the debate, the team that participated in the form of "Affirmation" was declared the winner.
❗️ NOTE: Those wishing to participate in the "Debate" debate competitions are asked to contact the Department of Youth Work, Spirituality and Enlightenment and the primary organization of the Youth Union of the institute.