🏛 Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Talaba va o‘quvchilarning ijtimoiy faolligini oshirish markazi oliy ta’lim muassasalari talabalari o‘rtasida “Yoshlar korrupsiyaga yo‘q deydi” mavzusida “Eng yaxshi rasmlar” tanlovini e’lon qiladi.
↪️Tanlov 2 bosqichda o‘tkaziladi: oliy ta’lim muassasasi va respublika bosqichi.
↪️Tanlov g‘oliblari Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi tomonidan quyidagi tartibda diplom va pul mukofotlari bilan taqdirlanadi.
🥇1-o‘rin – 6 000 000 so‘m;
🥈2-o‘rin – 5 000 000 so‘m;
🥉3-o‘rin – 4 000 000 so‘m.
⏺Tanlovda ishtirok etmoqchi bo‘lgan talabalar 30-noyabrga qadar taʼlim muassasasining Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar bo‘yicha masʼullariga murojaat qilishlari mumkin.

🏛 Центр повышения социальной активности студентов и школьников при Министерстве высшего образования, науки и инноваций объявляет конкурс «Лучшие рисунки» среди студентов высших учебных заведений на тему «Молодежь говорит коррупции нет».
↪️Конкурс проводится в 2 этапа: вуз и республиканский этап.
↪️Победители конкурса будут награждены дипломами и денежными премиями Министерства высшего образования, науки и инноваций в следующем порядке.
🥇1 место – 6 000 000 сум;
🥈2 место – 5 000 000 сум;
🥉3 место – 4 000 000 сум.
⏺Студенты, желающие принять участие в конкурсе, могут подать заявку в отдел по делам молодежи и духовно-просветительской работе учебного заведения до 30 ноября.