koʻrsatuvchi huquqbuzarlik, giyohvandlik, axloqsizlik kabi muammolarni bartaraf etishning samarali yoʻllari” mavzusida targʻibot tadbir tashkil etildi.
📚 Tadbirda Korrupsiyaga qarshi kurashish bo'limi boshlig'i S.Saydaliyev tomonidan mamlakatimizda giyohvand va psixotrop moddalarning noqonuniy aylanishiga qarshi olib borilayotgan chora-tadbirlar xususida ma’lumot berildi. Shuningdek, bugungi kunda jamiyat va oilalar tanazzuliga sabab bo‘layotgan giyohvandlik illatiga qarshi kurashish zarurligi hamda ushbu xavf-xatarlarga nisbatan hushyor va ogoh bo‘lish davr talabi ekanligi ta’kidlandi.
🔆 Mazkur tadbir talaba-yoshlarni zararli odatlardan himoya qilish hamda ularning huquqiy savodxonligini oshirishga xizmat qildi.

An awareness-raising event was organized at the International Innovative University on the topic “Effective ways to eliminate problems such as delinquency, drug addiction, and immorality that negatively affect the spiritual and moral state of youth.”
📚 At the event, the Head of the Anti-Corruption Department, S. Saydaliyev, provided information about the measures being taken in our country to combat the illicit trafficking of narcotic drugs and psychotropic substances. It was also emphasized that it is necessary to combat the scourge of drug addiction, which is currently causing the decline of society and families, and that being vigilant and aware of these dangers is the need of the hour.
🔆 This event served to protect students and young people from harmful habits and increase their legal literacy.