Joriy yilning 18-noyabr kuni Xalqaro innovatsion universitetida ulug‘ va qadrli sana — O‘zbekiston Respublikasi Davlat bayrog‘i kuni munosabati bilan “Yurtim faxri – Davlat bayrog‘i” mavzusida ma’naviy-ma’rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi. Tadbirda professor-o‘qituvchilar, talabalar hamda mehmonlar ishtirok etib, davlat ramzlarimizning tarixiy ahamiyati, uning yoshlar tarbiyasidagi o‘rni va xalqimiz uchun naqadar muqaddas ekanligi haqida fikrlar bildirildi.
Bayrog‘imiz — mustaqilligimiz timsoli, xalqimizning g‘ururi va sha’ni, milliy o‘zligimizning yorqin ifodasidir. Uning ranglari bizning tinchlikka, adolatga, bunyodkorlikka, kelajak avlod baxti va ravnaqiga bo‘lgan ezgu intilishlarimizni aks ettiradi.
Tadbir davomida talabalar tomonidan bayrog‘imiz madhiga bag‘ishlangan she’rlar, kuy-qo‘shiqlar ijro etildi. Shuningdek, ramzlarimizni hurmat qilish, ularning mazmun-mohiyatini chuqur anglashga qaratilgan ma’ruzalar tinglandi.
Ushbu tadbir nafaqat bayramona kayfiyat ulashdi, balki barcha ishtirokchilarning qalbida Vatanimiz ramzlariga bo‘lgan ehtirom va iftixor tuyg‘ularini yanada mustahkamladi.

• 18 декабря 2025 г. 9:59
18 ноября этого года в Международном инновационном университете состоялось духовно-просветительское мероприятие на тему «Гордость Родины – Государственный флаг» по случаю важной и знаменательной даты – Дня Государственного флага Республики Узбекистан. В мероприятии приняли участие преподаватели, студенты и гости, которые поделились своими взглядами на историческое значение наших государственных символов, их роль в воспитании молодежи и то, насколько они священны для нашего народа.
Наш флаг – это символ нашей независимости, гордость и честь нашего народа, яркое выражение нашей национальной идентичности. Его цвета отражают наши благородные стремления к миру, справедливости, творчеству, счастью и процветанию будущих поколений.
В ходе мероприятия студенты исполнили стихи и песни, посвященные гимну нашего флага. Также были прослушаны лекции, направленные на уважительное отношение к нашим символам и глубокое понимание их смысла и сущности.
Это мероприятие не только создало праздничную атмосферу, но и еще больше укрепило в сердцах всех участников чувство уважения и гордости за символы нашей Родины.