Xalqaro innovatsion universitetda "Yurtim qadriyatlari" ko'rik-tanlovining fakultetlararo bosqichi bo‘lib o‘tdi.
🏆 Tanlovdan ko‘zlangan maqsad talaba yoshlarning o‘qishdan bo‘sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazish, shuningdek, yoshlarni milliy va umum insoniy, ijtimoiy axloqiy, madaniy va ma’naviy qadriyatlarimiz, an’ana, urf-odat, milliy san’atimiz bilan yaqindan tanishtirish, Yurtimizning tarixi va bugungi kuni hozirgi kunda amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlardan yoshlarimizni xabardor qilish, Jadidlarimiz hayotini chuqur o‘rganish, yoshlarni tarixiy tafakkurini oshirish orqali oliy ta’lim muassasalarida olib borilayotgan madaniy-ma’rifiy ishlar samaradorligini yanada oshirishga xizmat qiladi.
🏆 Tanlov yakuniy natijalariga ko'ra, Tarix va filologiya fakulteti "Voha qadriyatlari" jamoasi g'olib bo'ldi va keyingi(hududiy) boshqichda yo'llanmani qo'lga kiritdi.

The interfaculty stage of the "Values of the Homeland" competition was held at the International Innovative University.
🏆 The goal of the competition is to provide students with a meaningful time off from school, as well as to familiarize them with our national and universal human, social, moral, cultural and spiritual values, traditions, customs, and national art, to inform our youth about the history of our country and the large-scale reforms being implemented today, to further increase the effectiveness of cultural and educational work carried out in higher educational institutions by deeply studying the lives of our youth, and increasing the historical thinking of young people.
🏆 According to the final results of the competition, the "Values of the Oasis" team from the Faculty of History and Philology won and received a ticket to the next (regional) stage.